Provozovna
Mitrovická 315
724 00 Ostrava – Stará Bělá

Servisní poradce
+420 739 330 112
Po – Pá 7:00 – 17:00

Bloková výjimka

Bloková výjimka týkající se servisu motorových vozidel vstoupila v platnost dne 1. 11. 2004

Zde je rekapitulace základních faktů a jejich význam pro nezávislý autoservis a zákazníka. Věříme, že Vám tato informace pomůže dobře se orientovat v nové blokové výjimce.

Může nezávislý autoservis opravovat vozidlo v záruce a může při tom použít náhradní díly od jiného dodavatele než od výrobce vozidla?

Výrobce vozidla může podmínit platnost záruky tím, že nedošlo k zásahu do vozidla neodborně provedenou opravou nebo údržbou. Nesmí ovšem podmiňovat platnost záruky tím, že veškeré opravy a údržba v záruční době budou prováděny v autorizovaných opravnách, neboť by tím podstatně omezoval soutěž na trhu opravy automobilů. Řádně provedená oprava nebo údržba v neautorizovaném servisu, proto nemůže mít vliv na platnost záruky výrobce.

Výrobce vozidla může vyžadovat použití svých originálních náhradních dílů pro záruční opravy (reklamace), ne však pro opravy a údržbu vozidla v průběhu záruční doby, které platí majitel vozidla. Při takové opravě nebo údržbě lze proto použít i jiný než výrobcem dodaný náhradní díl, aniž by tím byla dotčena platnost záruky (samozřejmě s výjimkou případu, kdy by byla následná vada vozidla způsobena vadou takového dílu).

V praxi to znamená, že nezávislý servis AUTOSERVIS VÁVRA může provádět běžný servis a opravy na nových vozidlech v záruce a provádět zápis o opravě do servisní knížky vozidla.
Články blogu

Zobrazit blog


© 2023 Vávra autoservis, pneuservis | Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.
Webstránky od JG-Media.eu
Přejít k navigační liště